Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Trwa budowa hali sportowej w Racicach

04.12.2018
Trwa budowa hali sportowej w Racicach

Plany dotyczące budowy hali sportowo – rekreacyjnej w Racicach sięgają jeszcze 2014r., w którym opracowano projekt budowlany. Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa stanu infrastruktury sportowej w tej części gminy.  

„Nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom sąsiedniej szkoły, ale przede wszystkim lokalnej społeczności do aktywnego spędzania wolnego czasu. Do tej pory w tej części gminy nasi mieszkańcy nie mieli takiego obiektu” mówi Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Gmina Kruszwica w kwietniu br. rozpoczęła działania mające na celu realizację zadania. Warunki rynkowe okazały się bardzo niesprzyjające. Dopiero bowiem w wyniku czwartego postępowania wyłoniono wykonawcę robót budowlanych,  tj. firmę Tenistal sp. z o.o. sp. Komandytowa z Gdańska.

Obecnie trwają prace budowlane, w wyniku których  powstanie wielofunkcyjna, wolnostojąca, jednonawowa hala sportowa (o konstrukcji stalowej, pokrytej powłoką syntetyczną) wraz z zapleczem gospodarczo – sanitarnym.

Płyta projektowanego obiektu wielofunkcyjnego zawierać będzie boisko do piłki ręcznej, boisko do siatkówki oraz boisko-kort tenisowy. Hala zostanie wyposażona w sprzęt sportowy: bramki do piłki ręcznej, siatka i słupki do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego (przenośne, montowane okresowo), ruchome stanowisko sędziowskie oraz  piłkochwyty.

„Prace budowlane powinny zakończyć się do końca 2018r., jednakże obiekt będzie udostępniony po wydaniu przez nadzór budowlany pozwolenia na użytkowanie obiektu, który planuje się uzyskać w pierwszym kwartale 2019r.” dodaje Zastępca Burmistrza Kruszwicy Bartosz Krajniak.