Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Głosowanie na logo gminy Kruszwica

07.02.2020
Głosowanie na logo gminy Kruszwica

Rozpoczynamy głosowanie na najciekawszy zdaniem mieszkańców projekt logo gminy Kruszwica!

Na portalu społecznościowym Facebook, w trzech osobnych zdjęciach dodane zostały projekty na logo Gminy Kruszwica. Głosowanie trwać będzie od dnia dzisiejszego (07.02) od godziny 8:00 do poniedziałku (10.02) do godziny 8:00 tylko i wyłącznie na Facebooku.

Każde z szczęściu rodzajów zaznaczonej aktywności pod zdjęciem (lubię to, super, ha ha, wow, przykro mi, wrr) będzie traktowany jako ważny głos. Aby głos był ważny aktywność należy zaznaczyć pod DANYM ZDJĘCIEM na które chce się zagłosować. Komentarze i aktywności pod głównym postem nie będą liczone jako ważny głos.

 

Opis słowne trzech projektów:

LOGO nr 1 składa się z czterech elementów: Mysia Wieża – nawiązanie do historii i architektury gminy. Symbol legendarnej stolicy Polski oraz zmian rozwojowych gminy. Kolor biały nawiązuje do architektury i gospodarki. Jezioro Gopło – należy do najbardziej znanych zbiorników naturalnych w Polsce. Symbol akwenów gminy. Kolor niebieski nawiązuje do naturalnych zbiorników wodnych. Gęś Gęgawa – symbol licznych zwierząt żyjących na terenie gminy. Gęś Gęgawa jest herbowym ptakiem Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia oraz idealnym symbolem wyjątkowych różnorodnych gatunków ptaków zamieszkujących ten obszar. Kolor słoneczny nawiązuje do fauny występującej na terenie gminy. Zielone pola – symbol zielonych obszarów gminy (NPT) na terenie których rosną rozmaite gatunki drzew oraz rzadkie okazy roślin. Tereny uprawne gminy również odgrywają ważną rolę w rozwoju gospodarczym. Symbol terenów ekologicznie czystych, ochrona środowiska. Zielony kolor jest symbolem flory występującej na terenie gminy.

LOGO nr 2 składa się z 4 elementów: Mysia Wieża jako nierozerwalny symbol Kruszwicy w ujęciu nowoczesnym, na niej flaga - symbol polskości. Kolejnym elementem jest niebieski owal - symbol jeziora Gopło. Zielony element to symbol przyrodniczego oraz rolniczego akcentu Kruszwicy.

LOGO nr 3 swoim kształtem nawiązuje do herbu i zawiera elementy kojarzące się z Kruszwicą: Mysią Wieżę, Kolegiatę oraz nawiązania do jeziora Gopło oraz Legendy o Popielu. Kolorystyka jest spójna z dotychczas wykorzystywaną w identyfikacji Kruszwicy. Budowla po lewej stronie przedstawia Mysią Wieżę. Zarys budowli po prawej stronie symbolizuje Kolegiatę św. Piotra i Pawła w Kruszwicy. Widoczna pod budowlami fala nawiązuje do jeziora Gopło a mysz w dolnej części znaku nawiązuje do Legendy o Popielu.

 

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń