Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

Bieg Tropem Wilczym

04.02.2020
Bieg Tropem Wilczym

1 marca 2020 r. w całej Polsce i już po raz czwarty w naszej Kruszwicy  odbędzie się bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Partnerem lokalnym biegu jest Gmina Kruszwica. Impreza cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce. Z roku na rok przybywa miejscowości, które organizują bieg. Miłośnicy biegania i nie tylko, mogą oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy walczyli o Wolną i Niepodległą Polskę.

O godzinie 12:00 z parkingu przy PTTK w Kruszwicy wystartuje główny bieg na dystansie 1963 m będący symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych. Z myślą o najmłodszych (do 10 roku życia), którzy nie będą w stanie przebiec takiego dystansu – organizujemy bieg na 400 m, który wystartuje o godzinie 12:30.

Zapisów można dokonywać poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz  oświadczeń na adres e-mailowy joanna.dzikowska@kruszwica.um.gov.pl lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy pok. 112 (I piętro) w godz. 7:15 – 15:15. Udział w biegu jest bezpłatny.

Jak co roku dla wszystkich uczestników Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi ufunduje ciepły posiłek.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY!

 

Historia biegu:

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. 

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń