Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

W związku z obecną w kraju sytuacją, termin składania deklaracji PIT przedłużono do końca maja. Przypominamy o możliwości przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz jednej z 360 organizacji działających na terenie naszego województwa.

Informujemy, że w związku z koniecznością usunięcia awarii kanalizacji deszczowej w ul. Niepodległości (skrzyżowanie z ul. Mickiewicza) w Kruszwicy, w dniach od 30.03.2020r. (od godz. 18.00) do dnia 31.03.2020r. (do godz. 15.00) nastąpią utrudnienia komunikacyjne. Ulica Niepodległości zostanie zamknięta. Ruch samochodowy odbywał się będzie ulicami: Komandora Przybyszewskiego, Powstańców Wielkopolskich, Portową.

Gmina Kruszwica od lat współfinansuje organizację półmaratonu pn. Bieg Piastowski. W tym roku biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji dotyczącej koronawirusa SARS-CoV-2 zaplanowany na 9 maja bieg został odwołany.

Szanowni Państwo,

Jak co roku ogłaszamy kolejną edycję konkursu o  nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pn. "Rodzynki z pozarządówki". To trzynasta edycja tego jakże ważnego dla NGO-sów z naszego regionu konkursu.

Przypominamy, iż 31 marca br. mija termin składania wniosków o przyznanie Laurów Olimpijskich Olimpijczyków zasłużonych dla Kruszwicy i ziemi kujawskiej. „Laury” są zaszczytnym wyróżnieniem i dowodem uznania kruszwickiego samorządu dla sportowców, którzy wzięli udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, Letnich Igrzyskach Olimpijskich lub Igrzyskach Paraolimpijskich i w szczególny sposób wyróżnili się i zasłużyli dla Kruszwicy i ziemi kujawskiej.

Lasy zachęcają nas do spacerów ale pod pewnymi warunkami!

Ze względu na epidemię koronawirusa przechadzki powinny odbywać się samotnie lub w towarzystwie osób, z którymi mieszkamy na co dzień. Warto wybierać taki moment dnia, kiedy spacerujących jest mniej.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy przedstawia harmonogramy odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Gminy Kruszwica od 4 do 25 kwietnia 2020r.

Poniżej zamieszczamy apel do mieszkańców Gminy Kruszwica.


Tak jak w prawdziwej szkole, od poniedziałku prowadzimy już drugi tydzień lekcje online. Ale są też zmiany. Poza ośmioklasistami, zapraszamy po raz pierwszy na zajęcia uczniów od klasy IV do VII oraz wszystkich klas licealnych. Uruchomiliśmy także internetowe wsparcie psychologiczne. Właśnie trwa lekcja z pedagogiem.

W nowym dla wszystkich, niełatwym doświadczeniu pandemii i wynikających z niej wielu emocjonalnych problemów – jesteśmy bardziej skłonni do refleksji jak my psychoterapeuci możemy się w tym odnaleźć.

W związku z działaniami antykryzysowymi, w porozumieniu z ośrodkami zdrowia, służbami z terenu gminy oraz zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Gmina Kruszwica dostarczyła pierwszą partię maseczek ochronnych, które będą udostępniane przez ośrodki zdrowia pacjentom wymagającym takiej konieczności.

Do ośrodków zdrowia zostały dostarczone również rękawiczki jednorazowe oraz płyn dezynfekujący.

Trwa 13. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 13. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Szanowni Państwo,

w załączeniu przedstawiamy pismo Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz zarządzenie w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych w celu zapobiegania epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Szanowni Państwo,

Jak co roku ogłaszamy kolejną edycję konkursu o  nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pn. "Rodzynki z pozarządówki". To trzynasta edycja tego jakże ważnego dla NGO-sów z naszego regionu konkursu.

W związku z zagrożeniem zachorowań związanych z koronawirusem, Główny Inspektorat Sanitarny podaje informacje jak zapobiegać zakażeniu (zdjęcia na dole artykułu).

Więcej informacji stronie internetowej w zakładce: aktualności, informację pod nazwą:  „przydatne materiały o koronawirusie” (link z adresem internetowym poniżej)

Już po raz VIII w Kruszwicy odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Misterium odbędzie się w niedzielę palmową, 5 kwietnia o godzinie 19:30

Całość wydarzenia rozgrywać będzie się na Kruszwickim Amfiteatrze.

Misterium stało się już tradycją w naszym mieście. W tym roku pojawi się wiele nowych wątków oraz rozwiązań scenograficznych. Poruszymy również problemy i grzechy współczesnego świata.

Pages