Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

W sobotę 7 grudnia 2019 r. na rynku w Kruszwicy odbyła się kolejna edycja świątecznej imprezy organizowanej przez Motomikołaje.

W ramach Programu Priorytetowego AZBEST 2019-2020 Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Programu Priorytetowego  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. „Ogólnopolski program finansowania wyrobów zawierających azbest”.

Więcej informacji w załączniku

BURMISTRZ  KRUSZWICY na podstawie Uchwały nr XLIX/559/2010 Rady Miejskiej w Kruszwicy z dnia 10 listopada 2010 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania zadania własnego w zakresie rozwoju sportu w Gminie Kruszwica (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. Nr 203, poz. 2805) ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań własnych w zakresie rozwoju sportu w Gminie Kruszwica w 2020 r.

Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” zaprasza na świąteczny weekend:

14 grudnia (sobota) Jarmark Bożonarodzeniowy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego. W programie m.in. pokaz malowania bombek i wykonywania stroików świątecznych oraz degustacja potraw wigilijnych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Patyk w Sławsku Wielkim zdobyli cztery złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego Dzieci i Młodzieży w Badmintonie.

Naszym młodym sportowcom udało się wywalczyć prawo do reprezentowania powiatu inowrocławskiego w zawodach na szczeblu wojewódzkim we wszystkich kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt szkoły podstawowej w badmintonie!

Gratulujemy!

Wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie rodzinnego domu dziecka w Kruszwicy.

Gmina Kruszwica przekazała na rzecz Powiatu Inowrocławskiego nieodpłatnie grunt, na którym wybudowano  obiekt. Budynek jest doskonale przystosowany do opieki nad dziećmi. W nowym domu dziecka będzie mogło zamieszkać czternaścioro dzieci.

W Kobylnikach trwa realizacja zadania pn. Przebudowa drogi gminnej nr 150833C w Kobylnikach. W ramach projektu przebudowana zostanie droga na odcinku długości 940 m tj. od planowanego skrzyżowania typu rondo z drogą krajową nr 62 do świetlicy wiejskiej. Zakres prac obejmuje m.in. wzmocnienie istniejącej jezdni wraz z jej poszerzeniem i lokalną korektą przebiegu trasy w miejscach tego wymagających,  przebudowę chodników i zjazdów oraz wykonie ciągów pieszo-rowerowych.

Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 grudnia 2019 r.

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2019 r. ulegają zmianie kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na trwającą w inowrocławskim Muzeum im. Jana Kasprowicza Wystawę Sztuki Polskiej. Prezentowane dzieła pochodzą ze zbiorów regionalnego kolekcjonera pana Antoniego Michalaka. Wystawa jest dostępna w godzinach funkcjonowania muzeum do 31 grudnia 2019 r.

 Burmistrz Kruszwicy ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego logo Gminy Kruszwica.

Do wygrania 3000 zł.

 

Urząd Miejski w Kruszwicy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na logo gminy. Logo powinno budzić pozytywne skojarzenia z gminą Kruszwica, jego historią oraz nawiązywać do regionu Kujaw.

Osoby, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i pragną zostać odznaczone MEDALAMI ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE mogą zgłosić ten fakt w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kruszwicy.

Pages